Web-Design

دوره Master CIW Designer که به فارسی با عنوان «متخصص ارشد طراحی وب» شناخته می شود، جامع ترین و تخصصی ترین دوره آموزش طراحی و پیاده سازی انواع وب سایت می باشد. متخصصین این دوره قادرند یک سایت را از پایه طراحی کرده و آن را برای هر منظوری توسعه دهند. در این دوره مباحث زیر آموزش داده می شود.

۱- Web Design Fundamental

در این بخش مفاهیم اولیه ی شبکه و اینترنت مطرح می شود و مقدمات فراگیری تخصص CIW فراهم می شود، در انتهای این بخش به صورت حرفه ای زبان نشانه گذاری HTML که مخفف Hyper Text Markaup Language می باشد آموزش داده می شود. دانش آموختگان، در پایان این بخش قادرند هر نو اسکلتی برای تولید یک وبسایت بسازند و آماده ورود به مرحله دوم جهت روح بخشیدن و ایجاد گرافیک زیبا بر روی وب سایت خود شوند.

۲- Advanced Web Design

این بخش با مقدمات طراحی و گرافیک وب شروع شده و از فتوشاپ به عنوان یک ابزار کلیدی در خلق تصاویر مورد نیاز استفاده می شود. در ادامه زبان جذاب CSS3 که مخفف Cascading Style Sheet می باشد، برای ایجاد افکت ها و رنگ و لعاب های زیبا بر روی اسکلت سایت که در مرحله ی اول ساخته شده بود به صورت حرفه ای آموزش داده می شود. دانش آموختگان در پایان این بخش قادر خواهند بود وب سایتی اِستاتیک، زیبا بر اساس سلیقه ی خود را به راحتی طراحی و پیاده سازی کنند.

۳- Client Actions

این بخش تمامی تمرکز خود را بر روی آموزش مفاهیم برنامه نویسی، و برنامه نویسی به زبان JavaScript و کتابخانه قدرتمند JQuery قرار می دهد. برنامه نویسی این قسمت منحصر به سیستم های سمت کاربر است؛ در اصطلاح تخصصی دانش آموختگان این عرصه، برنامه نویسی Client Side را فرا خواهند گرفت. در پایان این بخش مفاهیم اولیه ی AJAX که مخفف Asynchronous Javascript and XML می باشد آموزش داده می شود و مباحث پیشرفته ی آن به دلیل نیاز داشتن به دانش مراحل بعد به بخش های بعد موکول می شود.

۴- Server Side Programming

این بخش نیز مانند بخش سوم تمامی تمرکز خود را برروی برنامه نویسی سمت سرور یا در اصطلاح تخصصی Server Side Programming قرار می دهد. زبان های برنامه نویسی این بخش یکی از زبان های PHP یا ASP.NET می باشد. همچنین مفاهیم مدیریت پایگاه داده ها و مفاهیم پیشرفته ی Database تحت دیتابیس MySQL مطرح می گردد. در پایان نیز AJAX به صورت حرفه ای آموزش داده می شود.

۵- CMS یا Content Management System

 دانش آموختگان دوره CIW بعد از پایان مرحله چهارم تمامی دانش و تکنیک های طراحی و پیاده سازی یک وب سایت را فرا گرفته اند. اما برای مدیریت راحت تر یک وب سایت نیاز است بخشی به نام CMS برای آن طراحی و پیاده سازی گردد که این امر بیشتر نیازمند تجربه است تا دانش، چراکه شرکت کنندگان CIW تمام دانش را فرا گرفته اند و فقط با تجربیات اساتید در زمینه پیاده سازی CMS آشنا می شوند و میتوانند این تخصص را تکمیل کنند.

ثبت نام