مایکروسافت تنها در ویندوز ۱۰ از نسل جدید پردازنده ها پشتیبانی می کند

مایکروسافت تنها در ویندوز ۱۰ از نسل جدید پردازنده ها پشتیبانی می کند

در جهت سیاست‌گذاری جدید ردموندی ها در رابطه با تبدیل ویندوز ۱۰ از محصول به یک سرویس قابل توسعه، به نظر می‌رسد اکثر تولیدکننده پردازنده در جهان همچون اینتل، AMD و کوالکام نیز در آینده‌ای نه چندان دور محصولاتی صرفاً سازگار با ویندوز ۱۰ تولید خواهند کرد.

مایکروسافت امروز اعلام کرده که صرفا تا ۱۸ ماه آینده و تا تاریخ ۱۷ جولای ۲۰۱۷ از نسخه های ویندوز یاد شده پشتیبانی خواهد کرد و از آن به بعد، صرفا بروز رسانی های امنیتی حیاتی را برای کاربران [تجاری و سازمانی] که از نسخه های ۷ و ۸.۱ ویندوز بهره می برند و سیستم آنها نیز به پردازنده اسکای-لیک مجهز است منتشر خواهد کرد.

این کمپانی بزرگ مستقر در ردموند اعلام کرده که نسل‌های بعد پردازنده‌های اینتل، AMD و کوالکام برای کار روی سیستم شما نیاز به ویندوز ۱۰ خواهند داشت. تا به حال از اینکه دستگاه‌های قدیمی نتوانند ویندوز‌های جدید را پشتیبانی کنند یک نگرانی بزرگ بود اما اکنون انگار همه چیز برعکس در حال اتفاق افتادن است و مایکروسافت به همراه همکاران خود تصمیم گرفته تا پشتیبانی سیستم‌های جدید از ویندوز‌های قدیمی را قطع کند.
widows10

به اذعان مایکروسافت، پردازنده‌های نسل بعد اینتل با کد Kaby Lak، یا پردازنده‌های ۸۹۹۶ کوالکام و تراشه‌های Bristol Ridg شرکت AMD، تنها توسط ویندوز ۱۰ پشتیبانی می‌شوند. این اقدام در جهت اجرای هرچه روان و بهینه‌تر ویندوز ۱۰ بر روی نسل بعدی تراشه‌های موبایلی و دسکتاپی صورت می‌گیرد.

در همین حال مدیر بخش سخت‌افزار ردموندی‌ها تری مایرسون، اعلام کرد که دستگاه‌های قدرت گرفته از تراشه‌های نسل ششمی اینتل موسوم به اسکای‌لیک نیز اگر تا اواسط سال آینده به ویندوز ۱۰ ارتقا پیدا نکنند، از دریافت به‌روزرسانی‌های جدید (به جز وصله‌های امنیتی) محروم خواهند شد. البته مشتریان و سازمان‌ها همچنان می‌توانند سیستم‌هایی خریداری کنند که از پردازنده جدید اسکای‌لیک اینتل پشتیبانی نمی‌کند.

در کنار این موضوع، مایکروسافت بیان می کند که کاربران تجاری و سازمانی هم به شکل بی سابقه ای از ویندوز ۱۰ استقبال به عمل آورده اند و این دسته از کاربران، رضایت کامل خود از قابلیت های امنیتی نسخه جدید ویندوز را نیز ابزار نموده اند.

مطالبی که امروز در وب سایت مایکروسافت به نشر رسیده اند، به شکل کامل از سوی سه همکار بزرگ سخت افزاری این شرکت با نام های دل، اچ پی و لنوو مورد تایید هستند. این سه شرکت رقابت تنگانگی در بخش کامپپیوترهای اقتصادی دارند و البته هر سه نیز تلاش می کنند تا همه محصولات خود را با ویندوز ۱۰ به دست کاربران خود برسانند.

منبع:theverge
AtLink-Telegram-channel

AtLink Telegram channel

درج نظر

برای درج نظر باید وارد شوید